odbierz kartę

Zamów Żeglarską Kartę Rabatową on-line lub odbierz ją osobiście.
Szkolenia » Pozostałe szkolenia  

Kursy BOJEROWE.

Miejsce:         Zegrze Południowe

Termin:          10.01 - 01.03.2009


Zapraszamy wszystkich chętnych na nasze doroczne kursy bojerowy. Formalnym warunkiem uprawiania tego sportu było dotąd odbycie kursu, zdanie egzaminu i posiadanie patentu lodowego. Oczywiście nikt nie widział policjanta na łyżwach sprawdzającego uprawnienia osób "latających" swoimi "ślizgami", więc ryzyko dostania mandatu za uprawianie tego sportu bez uprawnień było raczej znikome. Warto jednak wiedzieć, że wsiadanie na ślizg bez odpowiedniego przygotowania jest nie tylko niewskazane, ale i bardzo niebezpieczne. Tradycyjna wiedza żeglarska oczywiście ułatwia kierowanie ślizgiem, ale stanowi ona jedynie małą część tego, co trzeba wiedzieć, zanim samodzielnie wybierze się na bojery. Wbrew pozorom inne są tu zasady bezpieczeństwa, teoria żeglowania, przepisy, locja itd. Dlatego zanim wybiorą się Państwo przeżyć swą przygodę na lodzie, zapraszamy na nasz kurs, który przygotuje Was do bezpiecznego uprawiania tego fascynującego sportu.

Ważne informacje:

  • Zajęcia kursów w soboty i niedziele w godzinach 10.00-15.00 w Zegrzu Południowym, przystań Szanta (pierwsza przy wjeździe od strony Warszawy). Dojazd PKS z Dworca Zachodniego / Gdańskiego lub liniami prywatnymi spod Domów Centrum i dworca Gdańskiego oraz komunikacja miejską z Żerania.
  • Na kurs składa się cykl 5 wykładów i zajęcia praktyczne na lodzie.
  • Zajęcia praktyczne i egzamin mogą być na bieżąco odwoływane przy złych warunkach klimatycznych (lód o zbyt małej grubości lub złej jakości, nieodpowiednia siła wiatru, opady, mgła itp) i w razie dużej ilości niezrealizowanych zajęć mogą być przedłużone do marca (co się zdarza) lub w ostateczności zamienione na weekendowe wyjazdy na Mazury (co się jeszcze nie zdarzyło, ale w końcu kiedyś może) lub nawet w razie wyjątkowo złych warunków lodowych i atmosferycznych przesunięte na nastepny sezon.

  • Uczestnicy kursu po zaliczeniku kursu otrzymują w cenie kursu certyfikaty Żeglarza Lodowego AN potwierdzające posiadanie kompetencji do samodzielnego prowadzenia i eksploatacji ślizgów lodowych dowolnej wielkości, a chętni po ukończeniu szkolenia mogą za dodatkową opłatą mogą zdawać dobrowolny egzamin przed komisją egzaminacyjną PZŻ w celu uzyskaniu patentu Sternika Lodowego PZŻ.

  • Po zdobyciu patentu nie jest jednak tak łatwo polatać:
  • Wypożyczalni ślizgów lodowych jest niewiele, bo jest to sprzęt niezwykle delikatny. Ciekawą szansą są kluby żeglarskie, w których w głębi hangarów czasami można znaleźć ślizg najpopularniejszej klasy DN, a czasami Monotyp XV. Dobrze mieć znajomych posiadaczy bojera, chociaż właściciele ślizgów raczej niechętnie wpuszczają dyletantów czy nowicjuszy na swoje wypieszczone cacka. Najlepiej więc poszukać własnego ślizgu. DN można zamówić u szkutnika (również u naszego instruktora - Jacka). Nowy ślizg turystyczny może kosztować 5-6 tys. zł, regatowy już ponad 10000 zł. Dla naszych absolwentów mamy możliwość uzyskania zniżek u szkutników. Na początek jednak lepiej i taniej poszukać ślizgu używanego. Ślizg turystyczny można znaleźć za jakieś 1000-2000 zł, byłe regatowe są o wiele droższe.
  • Cena: 570zł, ulgowa 520złCena standardowa: 570,00 zł.

 
Dane organizatora:
Academia Nautica
ul. Lentza 35
02-956 Warszawa
tel.: 022 651 90 35
 partnerzy
 programu


Academia Nautica
ul. Lentza 35
02-956 Warszawa
tel. 022 651 90 35

Hak Yacht Club
ul.Białostocka 7
03-741 Warszawa
tel. 022 499 80 13


Copyright © 2006 BDG ACME. Wszelkie prawa zastrzeżone   Kontakt | Mapa serwisu | Nota prawna